חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > אקו"ם > מחלקות הארגון

מחלקות הארגון

הנהלה ודירקטוריון

הנהלת אקו"ם אחראית על ניהול ארגון של כמאה עובדים, שיפור תדמית הארגון, הגברת המודעות בקרב באוכלוסייה בישראל בכל נושא זכויות היוצרים וחיפוש מתמיד של דרכים להגדלת זכויותיהם של היוצרים.

המשך

המחלקה המשפטית

המחלקה המשפטית הוקמה על מנת להגן ולאכוף את זכויות היוצרים המנוהלות על ידי אקו"ם. המחלקה מפקחת על הוצאת הרשיונות השונים למשתמשי המוסיקה ועוסקת באכיפת זכויות היוצרים מול אלו המשתמשים במוסיקה ללא רשות. המחלקה גם מספקת יעוץ ותמיכה פנימיים על מנת שהאירגון והדירקטוריון יתנהלו על פי חוק , בנוסף עוסקת המחלקה גם בפיקוח ויישום הוראות בית הדין להגבלים

המשך

רישוי תקליטים ווידאו

המחלקה מוציאה רשיונות לייצור ומכירה של תקליטים (גם תקליטור הוא תקליט) בהם נעשה שימוש ביצירות מוגנות מרפרטואר אקו"ם. לקוחות המחלקה הם חברות תקליטים ומפיקי תקליטים באישור חד-פעמי. המחלקה פועלת גם במישור המשפטי ונאבקת בייצור בלתי חוקי של תקליטים בקרב המפיקים, המפיצים ומפעלי הייצור. כל הקלטה ושיכפול של יצירה מוסיקלית או ספרותית ע"ג תקליטור (אודיו או אודיו ויזואלי) וכל אמצעי אחר, מחייבת קבלת רשות מראש מאקו"ם. כל הקלטה, גם אם לא נועדה למטרה מסחרית, חייבת ברישיון.

המשך

קשרים בינלאומיים

אקו"ם חברה בארגוני הגג הבינלאומיים BIEM ו-CISAC, המאגדים בתוכם מאות אגודות לניהול זכויות יוצרים. ארגוני הגג אחראים על שיפור מעמד היוצר והאגודות לשמירת זכויות היוצרים בכל העולם, תחזוק מאגר מידע המשרת את כל האגודות וקביעת סטנדרטיים מקצועיים וטכניים. (אקו"ם חתומה על הסכמי ייצוג הדדי עם כ-147 אגודות בעולם.בשם אגודות אלו, אקו"ם מוציאה רישיונות לשימוש ביצירות לועזיות המושמעות בישראל, גובה את התמלוגים עבור היוצרים מחו"ל ומעבירה אותם לאגודות ברחבי העולם. בדומה לכך, האגודות בחו"ל מוציאות רישיונות על היצירות הישראליות המושמעות במדינות שלהן, גובות את התמלוגים עבור היוצרים הישראליים ומעבירות את התמלוגים לאקו"ם על מנת שאקו"ם תעביר אותם ליוצרים.

המשך

הסרטה, העתקה, פרסומות

מעוניין לשלב שיר בפסקול הסרט? או בפרסומת חדשה? פנה למחלקת רישיונות פרטניים מחלקת רשיונות פרטניים מספקת רישיונות בתחומי הסרטה, פרסומת, והעתקה, עובדי המלחקה ייסייעו לך להוציא את הרישיון המתאים לך. כל שימוש חלקי או מלא ביצירה מחייב רישיון מאקו"ם.

המשך

מרכז השירות לחבר

מרכז השירות לחבר הוא הכתובת שלך, היוצר, לקבלת מידע, סיוע או פתרון בנושא זכויות, תמלוגים ויצירות. המרכז מתמקד במתן שירות מקצועי, מהיר ואדיב ליוצרים. ניתן לפנות למרכז השירות לגבי קבלת חברים חדשים, רישום יצירות, בירורים לגבי תמלוגים, עדכון פרטים, יעוץ משפטי ועוד.

המשך

מדיות חדשות

מחלקת מדיות חדשות אחראית על הוצאת רשיונות בתחום הסלולר והאינטרנט. זוהי מחלקת הגבייה הצעירה ביותר באקו"ם והיא החלה את פעילותה כמחלקה עצמאית בתחילת שנות האלפיים. המחלקה הוקמה על מנת לתת מענה מתאים לשימושים במוסיקה בשווקים החדשים המתהווים. בזמן פעילותה הקצר יחסית הגיעה להישגים משמעותיים בתחומים אלו , הסכמים על כל חברות הסלולר וגידול מתמיד באתרי האינטרנט העובדים ברישיון.

המשך

תיעוד היצירה

לאקו"ם מאגר רשומות של יותר ממיליון יצירות עבריות ולועזיות. מאגר זה קיים הודות לעבודתה המאומצת של מרכז תיעוד היצירה האחראית על רישום כל יצירה וכל גרסה לשיר, הן בעברית והן בלועזית. עבודת התיעוד מורכבת מאיתור המידע ורישומו. זוהי עבודת נמלים המחייבת דייקנות והתמדה שכן מדובר במקורות מידע רבים ולעיתים אף סותרים. החיבור הרציף למקורות מידע מרובים אלו מאפשר לאקו"ם להישאר מעודכנת ביצירות החדשות והחמות ביותר, לעיתים קרובות, עוד לפני שאלה עלו לאוויר והתפרסמו. המחלקה בנויה משלשה צוותים האחראים על תחזוקת מאגר הליבה כאשר כל צוות אחראי על התיעוד בתחומו הייחודי: כאשר יוצר כותב או מלחין יצירה חדשה עליו לרשום אותה באקו"ם. לעיתים, ישנן יצירות שמתפרסמות ועדיין לא נרשמו.

המשך

תאגידי שידור

המחלקה עוסקת ברישום השימושים הנעשים ביצירות בכל גופי השידור, 24 שעות ביממה ומתוך כ-180 ערוצים ברדיו ובטלויזיה. כל השמעה, פרומו, אות תכנית, מוסיקה בסרט או בסדרת טלויזיה מתועדים בקפדנות ונרשמים במערכת. החל מאותות בני שניה אחת או שתיים ועד למוסיקת רקע המושמעת בסרט במשך שעות. מידע זה משמש לאחר מכן כבסיס לחלוקת התמלוגים ליוצרים.

המשך

טכנולוגיות המידע

אקו"ם מנהלת מאגרי מידע עצומים: יצירות, יוצרים, לקוחות, אגודות אחיות ועוד. חשוב להבין שהמערכות העיקריות לניהול זכויות יוצרים הן מערכות ייעודיות ולא ניתן לרכוש אותן הישר מן המדף. לכן התכנון והפיתוח נעשים במלואם ע"י עובדי היחידה,ביחידה מתמקדים במתן פתרונות מחשוב ומידע והובלת הארגון לשימוש מושכל במערכות המידע, תוך הבטחת איכות, יעילות ואפקטיביות.

המשך

מוסיקה בעסקים

מחלקת מוסיקה בעסקים אחראית על הוצאת רישיונות תמורת תשלום תמלוגים לביצוע פומבי של מוסיקה בעסקים ומקומות ציבוריים כמו מלונות, מסעדות ומועדונים, אולמות, פאבים, תיאטרון, רשויות מקומיות,רשתות שיווק ועוד. המחלקה אחראית על גביית התמלוגים מהסקטורים שונים וחלוקתם . למרות החוק המחייב קבלת רישיון, עדיין מתאמצים עובדי המחלקה רבות בכדי להשיג שיתוף פעולה מבעלי העסקים השונים. אנשי המחלקה אחראים על גיוס לקוחות חדשים, מופעים, אירועים משפחתיים, שימור לקוחות קיימים, אכיפה וחלוקת תמלוגי המחלקה.

המשך

משאבי אנוש, הנה"ח, מזכירות

הסבר על פעילות המחלקות

המשך

קרן הרווחה ליוצר

הקרן נוסדה ע"י חברי אקו"ם בשנת 1963 ומטרתה לעזור ליוצרים חברי אקו"ם, בשעה של קושי כלכלי, אישי ומשפחתי. מינהלת הקרן מורכבת מ-5 יוצרים: 3 חברי דירקטוריון אקו"ם ו-2 יוצרים, שנבחרים באסיפה הכללית. הקרן מעסיקה עובדת רווחה שתפקידה לסייע בחוות דעת מקצועית לגבי הפניות המגיעות לקרן.

המשך

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם