חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > אקו"ם > מחלקות הארגון > מוסיקה בעסקים

מוסיקה בעסקים

סקר גאלופ קובע כי "מוסיקה משפיעה על החלטות של  88% מהצרכנים ומשפיעה באופן ישיר על רמת הצריכה". עוד עולה מהסקר כי "המוסיקה, האוכל, השתייה והעיצוב הם הגורמים המשפיעים ביותר על הלקוח בבחירת מקומות הבילוי כאשר המוסיקה משפיעה באופן ישיר על משך שהות הלקוחות והוצאתם הכספית במקום הבילוי"


משמיע מוסיקה בעסק שלך?
בעל עסק, זו אחריותך לוודא שהשימוש שאתה עושה במוסיקה שלנו הוא ברישיון. האחריות לדאוג לרישיון חלה על בעל העסק ומנהל העסק כאחד. כאשר אתה משמיע מוסיקה בפומבי עליך לפנות לאקו"ם לקבלת הרשיון המתאים לך.

מחלקת מוסיקה בעסקים אחראית על הוצאת רישיונות תמורת תשלום תמלוגים לביצוע פומבי של מוסיקה בעסקים ומקומות ציבוריים כמו מלונות, מסעדות ומועדונים, אולמות, פאבים, תיאטרון, רשויות מקומיות,רשתות שיווק ועוד.
המחלקה אחראית על גביית התמלוגים מהסקטורים שונים וחלוקתם . למרות החוק המחייב קבלת רישיון, עדיין מתאמצים עובדי המחלקה רבות בכדי להשיג שיתוף פעולה מבעלי העסקים השונים. אנשי המחלקה אחראים על גיוס לקוחות חדשים, מופעים, אירועים משפחתיים, שימור לקוחות קיימים, אכיפה וחלוקת תמלוגי המחלקה.לקוחות חדשים : המחלקה אחראית על איתור וגיוס לקוחות חדשים מהסקטורים השונים. בכדי לגייס לקוחות חדשים תחילה יש לאתרם, איתור הלקוחות החדשים מתבצע בשטח, במשרד וביוזמת הלקוח.
במשרד- אנשי המחלקה מחפשים מידע על לקוחות חדשים בכל אמצעי המדיה השונים (אינטרנט עיתונים ועוד). מטרתם היא למצוא עסקים חדשים, כמו: מסעדות, פאבים, קניונים, הצגות וכל עסק המשמיע מוסיקה בפומבי.
בשטח- רכזי השטח מכתתים רגליהם כדי להגיע לכל עסק ועסק ברחבי הארץ ולאתר עסקים חדשים.  המחלקה פועלת בעקביות ובהתמדה על מנת להשיג כיסוי מלא של בתי העסק ואולמות השמחה בארץ.   

לאחר איתור הלקוחות החדשים, אנשי המחלקה יוצרים קשר עם העסק, מסבירים על אקו"ם, על חוק זכויות יוצרים ועל הרישיון. הפנייה ללקוחות מתבצעת גם היא דרך המשרד ודרך רכזי השטח לפי הסקטורים השונים.


מופעים, פסטיבלים ואירועים עסקיים: המחלקה אחראית על הוצאת רישיונות בתחום ההופעות (תיאטרון, מוסיקה ומחול), תזמורות, פסטיבלים ואירועים עסקיים. העבודה נעשית באמצעות קשר שוטף עם הגורמים האחראים בבתי העסק לדווח על הפרטים הנדרשים ולקבל רישיון למופע מבעוד מועד.


אירועים משפחתיים- עד שנת 2003 אקו"ם גבתה מאולמות השמחה תשלום שנתי ללא תלות במספר האירועים שבוצעו באולם בפועל. משנת 2003 השתנה מודל הגבייה והתשלום כיום הוא 215 ₪ + מע"מ לכל אירוע משפחתי. בכדי לקיים את מודל הגבייה הזה לטובת כל הצדדים אנשי מחלקת מוסיקה בעסקים נמצאים בקשר מתמיד עם אנשי הקשר באולמות ונותנים מענה טלפוני מיידי לאנשי הקשר ולבעלי השמחה.. בנוסף, רכזי השטח שומרים על קשר ישיר עם האולמות וגני האירועים ומבקרים בהם באופן קבוע.
בכדי לוודא שהוצא רישיון לכל אירוע, המחלקה מפעילה מנגנון פיקוח ובקרה האחראי לבקר באולמות באופן אקראי ובזמן אמת.  


שימור לקוחות קיימים: שמירת הקשר השוטף עם הלקוחות  הקיימים מהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מעבודת המחלקה. קשר זה כולל חידושי רישיון שנתיים, מעקב אחר פעילות בתי העסק, מענה טלפוני ועוד.


אכיפה: אנשי המחלקה עובדים רבות על אכיפת זכויות יוצרים מבתי העסק השונים. במקרים שמוצו כל ניסיונות הגביה מהלקוח ועדיין לא התקבל מהם תשלום, תיק הלקוח עובר לטיפול האכיפה. האכיפה כוללת שיתוף פעולה הדוק עם המחלקה המשפטית והכנת החומרים הנחוצים לתביעה משפטית במידה שיוחלט לפעול בדרך זו. אנשי המחלקה מטפלים גם בהמחאות חוזרות ובתיקים שהועברו להוצל"פ.חלוקת תמלוגי המחלקה:
כדי להבטיח חלוקת תמלוגים מדויקת אקו"ם נעזרת במומחים מתחומי המוסיקה השונים כגון: מוסיקה אלקטרונית, שירה בציבור , ריקודי עם, דיג'יי, מוסיקה עברית ולועזית ושידורי רדיו וטלוויזיה. המומחים מנתחים דגימות מוקלטות מאירועים שונים ובונים מודל סטטיסטי מורכב לפיו מועברים התמלוגים לאמנים.


תמלוגים מתחום מוסיקה בעסקים מחולקים בכל שנה בחודש נובמבר,  למעט תמלוגי מופעים המחולקים בכל רבעון.


מוסיקה בעסקים-

אולמות שמחה-  03-6113416  מייל
 

בתי עסק -  אזור צפון-  03-6113448,  03-6113574

               אזור מרכז – 03-6113444,  050-8454427

               אזור דרום – 03-6113517,  050-8450442

               מייל
 

אירועים עסקיים/הופעות/פסטיבלים - 03-6113435  מייל

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם