חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > יוצרים > חדשות לחברים > מפגש בנושא זכויות יוצרים

מפגש בנושא זכויות יוצרים

בתחילת מרץ נפגשו יחד באותה הכיתה, אורלי פרוינד מאיה, היועצת המשפטית של אקו"ם, נחום גבריאלי, עו"ד לענייני זכויות יוצרים וקבוצה של יוצרים שהחליטו ללמוד על הזווית המשפטית של חוק זכויות יוצרים.


 ההיענות הגדולה וההשתתפות הרבה העידו על הצורך הגדול בקרב היוצרים למידע נוסף על  הזכויות שלהם  וכפי שאמרה אורלי: "יוצרים אוהבים ליצור ופחות מתעניינים במה שקורה אח"כ עם היצירה שלהם".

 כינוס זה שארך כארבע שעות התקיים במטרה להקנות ידע מקצועי חשוב ליוצרים ונקודות לבחינה לפני חתימה על חוזה. בחלקו הראשון של המפגש, הסבירה אורלי את חוק זכות יוצרים החדש, סיפרה איזה זכויות רלוונטיות ליוצרים, מהן הזכויות העוברות לניהול אקו"ם ואלו זכויות נשארות אצלם.
 בחלקו השני של המפגש נתן עו"ד נחום גבריאלי דגשים נוספים לפני חתימה על חוזה:

"חשוב להיות ריאלים ולדעת שיש פער גדול בין הרצוי למצוי, לא תמיד ניתן להשיג את המצב האופטימאלי וצריכים לקבל החלטות מציאותיות. כאשר יוצר מתעקש על כל העקרונות שלו מא' ועד ת' יכול להיות שפשוט יוותרו על פרסום היצירה שלו וגם את זה יש לקחת בחשבון". לשם כך ריכז גבריאלי טיפים בנושאים העיקריים שכדאי וחשוב להתעקש עליהם בחתימה על חוזה, כמובן בגבולות האפשר.

 "בהגדרתו, חוזה אמור להיות מפגש של רצונות, אולם במציאות התנאים מוכתבים ע"י האנשים המעוניינים להרוויח מהיצירות שלכם ולכן צריך להיות מאד ערניים".

 עו"ד גבריאלי דיבר גם על הצורך להתייעץ עם עו"ד לפני החתימה על ההסכם: "כדאי להתייעץ עם עו"ד גם אם על פניו החוזה נראה קצר ופשוט, החוזים כתובים בשפה משפטית עם מילים מקצועיות שאתם לא תמיד יודעים את החשיבות שלהן  ולכן חשוב מאד שעו"ד ייתן לכם יעוץ כדי שתדעו בדיוק על מה אתם חותמים".

 עצות שימושיות לפני חתימה על הסכם

 חשוב לדעת!- כחבר אקו"ם הינך זכאי לקבלת ייעוץ משפטי אחד, בעלות סימלית של 150 ₪ + מע"מ, במהלך שנה קלנדרית אחת (ינואר-דצמבר). קבלת הייעוץ  המשפטי היא באמצעות "מרכז השירות לחבר". כמאה חברים מקבלים יעוץ משפטי ראשוני מידי שנה. הייעוץ המשפטי המתקבל מאקו"ם הוא יעוץ בלבד ואינו כולל ליווי של החבר בזמן חתימה על ההסכם, לשם כך על החבר להצטייד בעו"ד פרטי. חשוב לדעת שאם יוצר מעוניין להתייעץ על חוזה עם מו"ל למוסיקה שגם הוא חבר אקו"ם נוצרת בעיית ניגוד אינטרסים והייעוץ יכול להתקיים רק בהסכמתו של המו"ל.


 שימרו על הזכויות שלכם!
 

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם