חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > content > הוכרזו שמות הזוכים בפרס אקו"ם בתחום הזמר העברי לשנת 2015

הוכרזו שמות הזוכים בפרס אקו"ם בתחום הזמר העברי לשנת 2015

טקס הענקת הפרסים לזוכים בתחום הזמר העברי לשנת 2015 יתקיים ביום ב' 4.4.16 באולם סיטי הול החדש בסינמה סיטי, גלילות. הטקס יתקיים במעמד שרת התרבות והספורט הגב' מירי רגב.

השנה יוענקו פרסים על מפעלי חיים לאהובה עוזרי ויגאל בשן.

חברי ועדת השיפוט הם: קרן פלס, זאב נחמה, פיטר רוט, סגיב כהן והעיתונאי נועם גילאור.

מנחה הטקס: אסי ישראלוף | במאי: דורון מדלי | ניהול מוסיקלי:  אייל מזיג

 

ואלו שמות הזוכים:


פרס ע"ש נעמי שמר על מפעל חיים  - יגאל בשן     

זכות גדולה נתנה השנה לוועדה לבחור באמן יוצר ומבצע מהגדולים ביותר שיש בארץ- יגאל בשן. הקריירה הארוכה ושיריו היפים הם חלק מכובד וחשוב בפס הקול הישראלי. רבים משיריו מושרים בפי דורות של אוהבי זמר עברי, גם ובעיקר בפי הדור הצעיר- הוכחה לגדולתו של יגאל כיוצר ייחודי שכותב שירים שיישארו לנצח בפנתיאון השירה הישראלי. ״קפה אצל ברטה״ ״יש לי ציפור קטנה בלב״ ״אהבת הדסה״ ״ודוד יפה עיניים״ ״תן לי״ ״כוכבים לא משקרים״ הם רק חלק קטן מרשימה ארוכה של להיטים המנונים שמושרים בפי כול. כאמן יוצר הכתיבה של יגאל לרוב נגעה בשילוב של בין מזרח למערב, מהראשונים שהמציאו בעצם את הסגנון הישראלי החדש - משנות השישים ועד היום.

יגאל בשן נמצא על הבמות מגיל 15 ושיריו היפים בקולו המיוחד הם פס קול שלם שמלווה אותנו מאז ועד היום. תודה לך יגאל בשן - בשם כול חברי אקו״ם ובשם כול אוהבי הזמר העברי- על תרומתך האדירה לתרבות הישראלית. גובה הפרס 35,000 ₪

 

 

 

 

פרס ע"ש אהוד מנור על מפעל חיים  - אהובה עוזרי    

יוצרת- זמרת, פזמונאית, מלחינה, מוזיקאית, ומעבדת מוזיקלית. אהובה הינה מחלוצות הזמר הים תיכוני בארץ ואחת מעמודי התווך שלו. טיפחה וקידמה אמנים צעירים רבים בתחילת דרכם, הבולט שבהם- זוהר ארגוב.

עוזרי, הוציאה 15 אלבומים כשהבולטים מבניהם "היכן החיל" ו"צילצולי פעמונים". כתיבתה שורשית ומתכתבת עם מוסיקה ערבית והודית. אהובה בין המוזיקאים היחידים בישראל שמנגנים על כלי הנגינה ההודי "בולבול טרנג" שהפך לקולה הייחודי ולסימן ההיכר שלה.

ייחודיות כתיבתה ללא ספק הותירה חותם על דורות רבים של יוצרים בתחום המוסיקה הים תיכונית אך לא רק. סיגנונה הפונה למגוון רחב של קהלים ואמנים – הוכחה לכך – שיתופי הפעולה הרבים של אהובה לאורך הקריירה שלה- יהודית רביץ, הדג נחש, דקלון, סגיב כהן, ועוד.

.הוועדה רואה בהענקת הפרס לאהובה ככבוד גדול והוא ניתן לה באהבה ובכבוד רב. גובה הפרס 35,000 ₪ 

 


 


פרס ע"ש לוין קיפניס לתרומה מיוחדת בתחום היצירה לילדים - לנורית הירש ומיכל חזון 

נורית הירש הלחינה יותר מ- 1500 שירים ביניהם מבחר עצום של שירי ילדים הנלמדים עד היום בגנים ובבתי הספר. בין הנודעים יותר ניתן למנות את  "מקהלה עליזה", "עץ הכוכבים" "ברבאבא" וגם פתיחים לתוכניות טלוויזיה לילדים כמו "פרפר נחמד", "הבית של פיסטוק" ו"דלת הקסמים".

משנת 1992 הפיקה נורית הירש יחד עם התסריטאית והמשוררת מיכל חזון כתריסר קלטות וידאו ותקליטורי DVD ובהם שירי הפעלה ומשחק לילדים. סדרת הקלטות "דיג דיג דוג" זכתה להצלחה גדולה כשנמכרה במאות אלפי עותקים ונחשבת לקלאסיקה בתחום שירי הילדים בישראל.

ל"דיג דיג דוג" היו  שלוש קלטות המשך ובשנת 1998 יצרו נורית הירש ומיכל חזון את הקלטת המצליחה 'פים פם פה' שהפכה מיד לרב מכר,זמן קצר לאחר מכן יצאה קלטת נוספת: 'פים פם פה בארמון הקסמים' . קלטות אלה ואחרות פרי היצירה המשותפת של נורית הירש ומיכל חזון מהוות מזה שנות דור נדבך מרכזי בעולמם של ילדי הגיל הרך בישראל. גובה הפרס 15,000 ₪ שיתחלק  באופן שווה בין היוצרות 

 


 


פרס ע"ש משה וילנסקי לשיר השנה – "דרך השלום" 

מילים ולחן – אבי אוחיון, עיבוד – יעקב למאי, ביצוע – פאר טסי 

כולם שמעו היטב את המוסיקה של שנת 2015, ואין ספק- שבכל תחנה, בית, או נייד נשמע היטב השיר ״דרך השלום״ שכתב והלחין אבי אוחיון, עיבוד- יעקב למאי  בביצועו של פאר טסי. מדובר בשיר שהצלחתו המסחררת אינה יכולה שלא לזכותו בתואר שיר השנה לשנת  2015.

גובה הפרס 15,000 ₪ שמתחלק באופן שווה בין המבצע, המלחין, המחבר, והמעבד 

  

פרס ע"ש סשה ארגוב על הישג השנה למלחין שמעון בוסקילה על האלבום "למה לי" 

פורט על מיתרי לבנו דרך קולותיהם של זמרים נפלאים קרוב ל 20 שנה, אך כשהוא פוגש את שמעון בוסקילה הזמר באלבומו האחרון ״למה לי״ -  החוויה מתעצמת למסע של רגש חזק וסוחף כמו תמונה אחת ששווה אלף מילים. יכולתו להלחין ולשיר בכנות את המילה, מעמיקה את  משמעותה ושובה כמו תפילה.

גובה הפרס 15,000 ₪ 

  

פרס ע"ש עוזי חיטמן על הישג השנה לאלבום - "ואם פרידה" של דיקלה 

הזמרת היוצרת דיקלה (דיקלה דורי) הוציאה בנובמבר 2014  את אלבומה הרביעי "ואם פרידה".‏ בשיר הנושא שהפך עם צאתו ללהיט ענקי  מופיע המשפט "ואם פרידה אז שיהיה שלום בינינו"  והוא כמו הגרעין המתמצת את יצירתה המורכבת ויוצאת הדופן.

דיקלה  כתבה ואף הלחינה את רוב שירי האלבום והיא מצליחה למלא אותו בעוצמה דרמטית ובחושניות, יצירתה טבולה בטעמים ערביים בשפה העברית. ההקפדה על איכות וייחודיות מציבים אותה גבוה מעבר לפופ הים תיכוני ובאלבומה ניכר חיפוש מעמיק וסבלני לאורך שנים אחרי שפה תרבותית שורשית ומקורית, ורק בשנתיים האחרונות אחרי שהייתה מוערכת על ידי המבקרים בלבד, הצליחה להבקיע אל לב הקהל הרחב.

דיקלה זכתה פעמיים ברציפות בתואר זמרת השנה של רשת ג' ובמידה רבה בזכות הישגיה באלבום זה. את הפרס תחלוק דיקלה עם היוצר עידו אוחיון שהיה שותף לאלבום

גובה הפרס 15,000 ₪ שיתחלק באופן שווה בין היוצרים. 

 


 

פרס ע"ש ענבל פרלמוטר לתגלית השנה – נצ'י נצ'    

נצ'י נצ' (רביד פלוטניק),  אמן ויוצר מוערך, ראפר מרענן ואיכותי כותב ומלחין את שיריו וידוע בהופעותיו האנרגטיות והסוחפות.

בתקופה האחרונה  פרץ לתודעה עם חמישה שירים בולטים: קפה וסיגריה, בור ועם הארץ, א- יידישע ראסטמן, יום חדש וחסידה צחורה  מתוך אלבומו השלישי "ברוכים הבאים לפ"ת" שהתקבל בחום ברדיו, במדיה ועל ידי הקהל. נצ'י נצ' שיתף פעולה עם אמנים רבים: בלקן ביט בוקס, הדג נחש, שי צברי, שב"ק ס', והשנה עם קפה שחור חזק בלהיט הענקי המשותף שלהם- אני יודע שהכל יהיה בסדר

הקהל הצעיר שנוהר להופעותיו של נצ'י נצ' שר את כל מילות השירים מצליח להפתיע גם אותו עצמו. אותנטיות החומרים שלו ואופן ההגשה מביאים קול חדש מקומי ומיוחד לזירת ההיפהופ  ולמוזיקה הישראלית בכלל. גובה הפרס 15,000 ₪ 

  

פרס ע"ש יוסי בנאי על הישג השנה למחברים  טונה ( איתי זבולון)  וניר דנן  לאלבום "גם זה יעבור" 

הצמד מצליח בכתיבתם הקולחת והבלתי אמצעית לדבר את קולו של הדור הזה. דור ה wi-fi והרשתות החברתיות, כשהכל נגיש כל כך ובתוך כל הביחד הזה מסתתרת יותר מדי בדידות. באלבום הבכורה ״גם זה יעבור״ השכילו לייצר שפה אחידה עדכנית וכואבת. הגבר החדש, שלא מפחד להיחשף בפגיעות וזה בעצם סוד חוזקו.

שנת 2015 התאפיינה בפריצה קדימה של כוחות מזירת הראפ והצמד ללא ספק הוא אחד הבולטים מביניהם. יש הרגשה שהם כאן להישאר.

גובה הפרס 15,000 ₪ שיחולק באופן שווה בין היוצרים 

  

פרס ע"ש יאיר רוזנבלום להישג השנה למעבד דני ( פילוני ) קרק 

כבר שנים מתבלט כאחד המעבדים והמפיקים הייחודיים הפועלים בארץ. הסאונד שייצא תחת ידיו נשמע תמיד מעודכן ומהוקצע. מתקופת היצירה המשותפת עם מוקי, שבק ס׳, דרך העבודה הצמודה עם מוש בן ארי ועד השנה הזאת, בה הפיק גם את אלבומו האחרון של אריאל זילבר, טביעת האצבע שלו ניכרת.

באלבום ״הכי ישראלי״ של ״התקווה6״ פילוני מביא את יכולותיו ונסיונו העשיר למקסימום, בשילוב של אלמטיים היפ-הופיים,  נגיעות רגאיי, טעמים ביבוא ישיר מג׳מייקה, ומלח-פלפל ים תיכוני. כבדרך קסם, השעטנז הקוסמופוליטני הזה נשמע, איכשהו, תחת שרביטו המהוקצעת של פילוני, הכי ישראלי שיש. תענוג לאוזניים. 

גובה הפרס 15,000 ₪ 

 


 

 

פרסי עידוד היצירה


פרס בית היוצר של אקו"ם לתמיכה בהפקת אלבום ליוצר – שלומי ברכה  

האיש שמאחוריו אין ספור שירים שהם חלק בלתי נפרד מהיצירה  וההוויה הישראלית (משינה)  , מפיק מוזיקלי , ( נושאי המגבעת, כנסיית השכל) בדרך לאלבום סולו שני במספר. השירים כתובים בסגנון הייחודי לו והמפגש עם עופר מאירי כמפיק מוזיקלי בתוספת נגנים כמו  רן שמעוני (יהודית רביץ, ירמי קפלן), איתמר לוי (בום פם, קין והבל 90210),נועם ורדי (אלישע בנאי) מייצרים סאונד מגרה ומאתגר  שמפנק את האוזניים. גובה הפרס- 15,000 ₪     

  

פרס ע"ש דניאל סמבורסקי לעידוד פרסום היצירה למלחינה - ענת מלמוד 

 כול אחד מחברי הוועדה שמע יצירות מוסיקליות רבות של יוצרים מוכשרים ומגוונים. המלחינה הבולטת מכולם השנה הייתה ענת מלמוד. חברי הוועדה שמחים לתת לה את פרס העידוד להלחנה. גובה הפרס- 15,000 ₪  

 


 


פרס ע"ש עלי מוהר לעידוד פרסום היצירה למחבר - רמי לב  

רמי לב אחד מכותביי הטקסטים הפוריים והמיוחדים שיש בישראל. על כך מכירה לו הוועדה השנה תודה ונותנת לו באהבה גדולה את פרס העידוד לכתיבת טקסטים

גובה הפרס- 15,000 ₪ 

 


 

 


פרסים מיוחדים מטעם דירקטוריון אקו"ם 


לגברי מזור- על תרומתו לקידום היצירה והיוצרים הישראלים. 

גברי מזור מלווה בכישרונו את הזמר העברי מזה ארבעה עשורים. בתפקידיו המגוונים כיועץ אומנותי ומנהל אישי, הוא מצטיין בידע רחב, רגישות וחוש נדיר לזיהוי כישרונות ויצירות. בין האמנים אותם ליווה: רוחמה רז, האחים והאחיות, להקת סקסטה, אורי פיינמן, עופר לוי וירדנה ארזי אותה הוא מלווה עד היום.

 

 

 

 

למהנדס הסאונד- יעקב מורנו- על פועלו לקידום המוסיקה הישראלית.  

מורנו, החל את דרכו בגלי צה"ל, ממקימי אולפני טריטון, עבד בארץ ובחו"ל במיטב האולפנים ועם מיטב ההפקות. עם ניסיון שרכש לאורך השנים, ניצח מורנו על הפקת אלפי שירים ואלבומים של מיטב האומנים ביניהם- אריק אינשטיין, שלום חנוך, שלמה ארצי, ריטה, פורטיס, כנסיית השכל, מוקי ועוד ועוד..  מורנו הפך את הצלילים לפס הקול האיכותי של המוסיקה בארץ במשך שלושה עשורים. גובה הפרסים - 15,000 ₪ 

 

 


 


במעמד הטקס יצוינו השירים המושמעים ביותר לשנת תשע"ה  

  • השיר הישראלי המושמע ביותר – "טרמינל 3" – בביצוע דודו אהרון

מילים: דודו אהרון ואבי אוחיון, לחן : דודו אהרון , אבי אוחיון ואסף צרויה

עיבוד- יעקב למאי

  • השיר הלועזי המושמע ביותר  - "Uptown Funk" בביצוע מארק רונסון וברונו מארס, 

למו"לים המייצגים בארץ- דליה הוצאה לאור בע"מ, לב גרופ מדיה בע"מ ו- New songs administration Israel LTD

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם