חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > content > היוצר אמיר פרישר גוטמן הלך היום לעולמו

היוצר אמיר פרישר גוטמן הלך היום לעולמו

 

משפחת אקו"ם כואבת ואבלה על לכתו בטרם עת של אמיר פרישר גוטמן, יוצר, זמר, כוריאוגרף ובמאי.

אמיר תרם רבות בעשייתו לתעשיית המוסיקה והתרבות בישראל.

היתה לנו את ההזדמנות לשתף עמו פעולה בבימוי טקס פרסי אקו"ם בשנת 2012.זכינו להכיר אדם מוכשר, צנוע, רחב לב עם חיוך גדול.

אנו כואבים את לכתו ומשתתפים בצערם העמוק של בני המשפחה

יהיה זכרו ברוך.

 

מתוך טקס פרסי אקו"ם, 2012

 

היוצר אמיר פרישר גוטמן הלך היום (ראשון) לעולמו בעקבות תאונת טביעה שהתרחשה אמש. גוטמן הובהל לבית החולים, שם לפני כמה שעות הודיעו כי סיכויו לשרוד אפסו.  הפגיעה התרחשה כאשר פרישן גוטמן ניסה להציל את אחייניתו בת ה-5 שנסחפה על ידי גל.  אמיר פרישן גוטמן הותיר אחריו בעל וילד.

אמיר כבש את לבבות הישראלים כבר בגיל 21, עם להקת הבנים "היי פייב". אלבומם הראשון מכר למעל מ-20,000 עותקים, הגיע למעמד תקליט זהב וכלל להיטים שהפכו לקלסיקות בפס הקול של הפופ הישראלי כמו "יום מעונן ו"אין לנו מה להפסיד". אבל הצלחת הלהקה ואמיר פיי גוטמן כחבר הבולט שבה, עדיין לא הגיע לשיאה.

 

 

באלבום השני של הלהקה, "כולם רוקדים עכשיו", חוו החברים הצלחה שלא ציפו לה: הם זכו בתואר "להקת השנה" במצעד הפזמונים העברי של רשת ג', קטפו את המקום ה-1 בפסטיגל עם השיר "קטן זה הכי כיף בעולם" והשתתפו בסרט המצליח דאז, "סופר בוי".

גם האלבום השלישי, "טייק 1" ו"טייק 2" (יצא בשני חלקים) הצליח בישראל בצורה מסחררת. אז וגם היום, לא הייתה נפש אחת שלא ידעה לגולל על שפתיה את השיר "עומד על צוק". אמיר וחברי הלהקה הגיעו למעמד ותהילה שלא נראו כמותם קודם לכן בעולם הפופ הישראלי ובעולם להקות הבנים בפרט.

 

 

לאחר פירוקה של הלהקה הוציא אמיר פרישר גוטמן אלבום הסולו הראשון שלו, "מנטרה". מאלבומו השני, "דבש בכוורות", יצאו הסינגלים "נס", "מרגיש", "יום אחרון", "האור שבקצה המנהרה" ו"אני רוצה עוד". בשנת 2007 ניצח בפסטיגל עם השיר "אל תוותר".

 

 

אל מול פועלו כאיש במה כריזמטי ומוכשר, עמדה גם העבודה הרבה שעשה מאחורי הקלעים: הוא לקח חלק בכוריאוגרפיה של להקת "חמסה", ביים את המופע "גא גא אף פעם" וביים קליפ לשיר "הוא" של מירי מסיקה. ב2008 עזר בבימוי של האדפטציה הישראלית למחזמר "היי סקול מויזקל". פיי גוטמן גם ביים את המחזמר "על גגות תל אביב" ויצר גרסה חדשה להצגה "ספר הג'ונגל.

פיי גוטמן שיחק במספר מחזות זמר, בהם "מרי לו", "הלהקה", "שיר" נולד", "פיטר פן ורבים אחרים".

אמיר פרישר גוטמן חבר אקו"ם משנת 1997 ושותף בלא פחות מ-130 יצירות הרשומות באקו"ם, בניהן האלבומים "מנטרה" (2000) ו"דבש בכוורת" (2007) והסינגלים "נוצה" (2000), "שלוש שנים ושעה" (2000), "מה שאין"(2000), "מרגיש, "נס" ו"יום אחרון" (2007), "סיבה מספיק טובה" (2009) ו"בנים ובנות" 2010.

 

מתוך טקס פרסי אקו"ם, 2012

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם