חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > content > המחלקה המשפטית

המחלקה המשפטית

 

המחלקה המשפטית הוקמה על מנת להגן ולאכוף את זכויות היוצרים המנוהלות על ידי אקו"ם. המחלקה מפקחת על הוצאת הרשיונות השונים למשתמשי המוסיקה ועוסקת באכיפת זכויות היוצרים מול אלו המשתמשים במוסיקה ללא רשות.
המחלקה גם מספקת יעוץ ותמיכה פנימיים על מנת שהאירגון והדירקטוריון יתנהלו על  פי חוק, בנוסף עוסקת המחלקה גם בפיקוח ויישום הוראות בית הדין להגבלים העסקיים (קישור לדף הסבר על תנאי הממונה).  

 
קידום ויוזמות בחקיקה

 חוק זכויות היוצרים החדש קיים משנת 2007. חוק זה החליף את החוק הקודם שנחקק בימי התורכים (1911).
החוק החדש הביא עימו שינויים רבים לטובת היוצרים. אקו"ם השתתפה באופן פעיל בדיונים בועדת הכלכלה בעת חקיקת חוק זה והשפיעה באופן ישיר על ניסוחם של סעיפים רבים.

 יעוץ משפטי לחברי אקו"ם בהגנה על זכויותיהם

 כחבר אקו"ם הינך זכאי לקבלת ייעוץ משפטי אחד, בעלות סימלית של 150 ₪ + מע"מ, במהלך שנה קלנדרית אחת (ינואר-דצמבר). ניתן לקבל יעוץ בנושאים הקשורים לזכויות יוצרים, לדוגמא:
•    בדיקת טיוטות חוזים קיימים בין חבר אקו"ם לצד ג' לפני החתימה – אקו"ם מאפשרת יעוץ טלפוני או פגישה אחת עם עו"ד
•    ייעוץ בנושא הפרת הסכם ע"י צד ג'.
•    טיפול בהפרת זכויות יוצרים (כולל פגיעה בזכות המוסרית) - שינוי שנעשה ביצירה או שימוש כלשהו אשר פגע בזכותו המוסרית של היוצר.
במקרה זה היעוץ כולל פגישה ושליחת מכתב התראה, אך אינו כולל הגשת תביעה משפטית.
המשך טיפול להגשת תביעה משפטית יכול להיעשות באופן פרטי במימון החבר.

 

להורדת טופס למילוי בקשה לייעוץ משפטי לחץ כאן  חשוב לציין, כי היעוץ אינו מיועד למקרים של סכסוכים בין חברי אקו"ם. במקרים אלו מנוע עורך דין מטעם אקו"ם לייעץ לאחד הצדדים.
בסכסוכים מסוג זה ניתן לפנות לבורר על פי תקנון אקו"ם או אם שני הצדדים הסכימו לכך גם לועדת בוררות וערעורים שחבריה נבחרים ע"י האסיפה הכללית של חברי אקו"ם. בסמכות הבורר/ועדת הבוררות להכריע במחלוקות.

 


לקבלת מידע נוסף, יש לפנות ל"מרכז השירות לחבר".

 

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם