חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > content > טקס אקו"ם בתחום המוסיקה הקונצרטית והספרות

טקס אקו"ם בתחום המוסיקה הקונצרטית והספרות

 

תחרות פרסי אקו"ם היא האירוע השנתי המרכזי של האגודה, זוהי השנה ה-59 בה הטקס מתקיים.

 

הטקס מוקדש ליוצרים בתחומי המוזיקה הקונצרטית הספרות והשירה, התקיים ביום ד' ה- 29 במרץ בבית היוצר של אקו"ם בנמל תל אביב. את האירוע (אשר שודר בפייסבוק) הנחה דורי בן זאב ולווה מוסיקלית דרך העיבודים המקוריים של אנסמבל גלעד אפרת.

 

 

צילום: נטע וויל

 

 

בין הפרסים שחילקנו - פרס ע"ש דליה רביקוביץ' על מפעל חיים יוענק למשוררת חדוה הרכבי על מכלול יצירתה  עד כה. פרס ע"ש פאול בן חיים יוענק השנה למלחין בנימין יוספוב.


כמו כן, הוענקו פרסים מיוחדים מטעם הדירקטוריון ליוצרת עמלה עינת ולמלחין והיוצר יצחק אביעזר. בנוסף יוענקו פרסים לעידוד פרסום היצירה ועוד.

 

בחירת הזוכים נעשית על ידי חבר שופטים מקצועי המורכב מיוצרים בולטים, מבקרי תרבות ואנשי התעשייה על פי שיקולי איכות ולא כמות או הצלחה מסחרית. 

 

נימוקי השופטים:


ד"ר בנימין יוסופוב הוא מלחין, מנצח ונגן פסנתר. למד קומפוזיציה, ניצוח ופסנתר בקונסרבטוריון ע"ש צ'יקובסקי במוסקבה אצל הבכירים ביותר בתחום.

 

יוסופוב משלב ביצירתו את ההבעה האישית עם יכולת טכנית גבוהה ביותר.

 

יצירותיו כוללות סגנונות שונים והשפעות ממקורות ומסורות מוסיקאליות מזרחיות ומערביות, היוצרות יחד פס קול ושפה מקורית המיוחדת לו.

 

בין יצירותיו נכללות מוסיקה לתזמורת סימפונית, יצירות  קאמריות, יצירות לכלים בליווי תזמורת אשר בוצעו ע"י טובי האמנים בעולם, כולן בעלות הבעה עמוקה.

 

על כל אלה ועוד מצא חבר השופטים את בנימין יוסופוב ראוי לפרס אקו"ם על מפעל חיים.

 

 

 

 

חדווה הרכבי היא אחת המשוררות המרכזיות בשירה הישראלית העכשווית. שירתה העוצמתית מהפנטת את הקורא במוזיקה ובקצב הייחודיים לה.

שיריה הם קפסולות מרוכזות של רגש, שמספרות סיפור אישי ואינטימי כל כך עד שהוא הופך אוניברסלי.

 

 

בשירה אנפורית עזת מבע שיש לה איכויות מאגיות, חוקרת הרכבי, בין השאר, נושאים של קינה, אהבה ותשוקה, כמיהה ואכזבה.

השפה של שירה זו קרובה לנשימה, ונושבת בה רוח עזה. וכל שיר של הרכבי, כל משפט, כל מילה, מקבל את צבעו  האדום אדום של הלב שלה.

על כן מצאנו את חדווה הרכבי ראויה לפרס למפעל חיים.
2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם