חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > content > טקס פרס אקו"ם למוזיקה קונצרטית וספרות לשנת 2015 0

טקס פרס אקו"ם למוזיקה קונצרטית וספרות לשנת 2015

 

טקס פרס אקו"ם למוזיקה קונצרטית וספרות לשנת 2015 התקיים השבוע (15.2.2016) בבית היוצר אשר בנמל ת"א. פתחנו את הטקס, בהנחיית דורי בן זאב, עם ביצוע מרגש של אנסמבל גלעד אפרת לשיר  לשיר "את תלכי בשדה" של לאה גולדברג

 

 

 

במהלך הטקס הענקנו פרס על מפעל חיים לפרופ' ארי בן שבתאי לצד 8 פרסי הישג שנתיים ופרסי עידוד בתחום המוזיקה הקונצרטית והספרות. פרס מיוחד מטעם דירקטוריון אקו"ם הוענק לסופר פוצ'ו- ישראל ויסלר, שהודיע על במת הטקס, על הוצאת ספרו החדש "בחיי" ספר אוטוביוגרפי עליו הוא נשבע כי מספר את כל האמת כולה.

פרס מיוחד נוסף הוענק למלחין ונגן הגיטרה ירון חסון על תרומתו הרבה ליצירה הישראלית. "בנגינתו של חסון נוכח דבר מה שעל גבול המיסטיקה. הצלילים שנובעים מבין אצבעותיו הם הדו-שיח שלו עם הגיטרה שבידיו אשר שמקבלת אישיות עצמאית" וכך התרגשנו כולנו יחד ונפעמנו כאשר ביצע חסון קטע מוזיקלי בשם "דיוואן" ( "בצוותא" בתרגום מתימנית).  סה"כ הוענקו 11 פרסי אקו"ם ליוצרים.

 

"כשהייתי קטן כל כך רציתי בבית הזה להיות משורר..." (יונתן קונדה)

אנסמבל גלעד אפרת ליווה את הערב בביצועים מיוחדים, אחד מהם היה לשיר "BIT זה בית" של יונתן קונדה, אשר זכה  בפרס ע"ש שלמה טנאי לעידוד פרסום היצירה על ספרו "שיהפוך סדק לאור". "BIT  של בית זה מה שבוער בלב המדורות של הילדות שלא הייתה כי היא עודנה היא לא תמה..." הביצוע הביטי של קונדה אכן הבעיר את הבמה וגרם לכולנו לחשוב על המושגים משורר בית ומה שביניהם

 

 

 

"איך להתבונן בזולת ללא אלימות" (רחל חלפי)

אחד משיאי הערב היה ביצועו החד פעמי של ערן צור ל 3 משיריה של המשוררת רחל חלפי: "אלוהים" , "זוֹהֵר " , "כל ה.". המשוררת רחל חלפי זכתה בפרס ע"ש דליה רביקוביץ על מכלול יצירתה עד כה. חלפי בנאומה שיתפה אותנו בהרגשה ברגע שמבשרים לך שזכית בפרס:

"חשבתי שאמרת לי לכתוב על ענווה, והרגשתי קצת ענווה ומיד הרגשתי קצת גאווה. אז חשבתי שאמרת לי לכתוב על גאווה, וכשהרגשתי שאני מרגישה גאווה, הסתכלתי בה והפכתי למאוד ענווה. ומיד כשהתבוננתי בענווה נמלאתי גאווה".

 

 

 

 

בחירת הזוכים התבצעה על ידי חבר שופטים מקצועי, שכלל השנה בתחום הספרות: דורית רביניאן, טל ניצן וחנה גולדברג. ובתחום הקונצרטי נמנו עם חבר השופטים: דר' איתן שטיינברג, המנצח גיא פדר ואראל פז.

אקו"ם מודה לכל היוצרים הנפלאים שזכו השנה, על עשייה ויצירה מתמשכת וכה חשובה, התורמת רבות לתרבות הישראלית.

לרשימת הזוכים המלאה ולנימוקי השופטים לחצו כאן

2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם