חיפוש יצירות
חיפוש חברים
חיפוש בדפי יוצר ובאתר
חיפוש מורחב

זכור אותי במחשב זה

שכחתי שם משתמש/סיסמה

עמוד הבית > content > מצעד ריקודי העם השנתי 2016

מצעד ריקודי העם השנתי - 2016

 

 

ביום חמישי בערב הגיעו כ- 2000 רוקדים נרגשים אל מרכז הספורט של אוניברסיטת ת"א, רקדנים קבועים במועדון "מחול ישראלי של גדי ביטון". מכל רחבי הארץ באו לחגוג את "מצעד ריקודי העם השנתי 2016" ולגלות מהו השיר הזוכה בריקודי הזוגות וריקודי המעגלים.

 

רבים לא יודעים, אבל כבר יותר מ- 20 שנה קיימת סצנה בועטת של ריקודי עם במועדון של גדי ביטון הכוללת הרקדות, אירועים, הפקות מצעדים וכמובן זכיות.

 

השנה בקטגוריית ריקודי הזוגות זכתה הלהקה "ג'יין בורדו" במקום הראשון עם שירה "עינב". רבים הופתעו, כולל הלהקה, לגלות שהשיר "עינב" הפך ללהיט הרקדות ענק. כיצד יכול להיות ששיר מלב המיינסטרים הישראלי הפך לנחלתם של הרוקדים?

 

 

ג'יין בורדו

 

איך לדעתכם "עינב", שיר שמדבר על קנאה לבחורה, משתלב כל כך בסצנה שמחברת בין זוגות? אתם חושבים שיש קנאה בין נשות ריקודי העם?


דורון טלמון: השיר לא רק מדבר על קנאה, הוא גם מדבר על חוסר ביטחון שגורם לנו להשוות עצמנו לאחרים. אמנם סצנת הריקודים מלאה בחדווה וקהילתיות אבל כמו בכל תחום יכול להיות שגם שם יש תחרות והשוואה. בכל אופן, קנאה היא גם נחלת הגברים. אולי הקלילות וההומור בשיר מתאימים לצעדים הקלילים של הרוקדים.

 

האם לחברי הלהקה יש קשר לריקודי עם?


ג'יין בורדו: הקשר שלנו לריקודי עם נוצר לאחרונה כשגילינו שגדי ביטון יצר ריקוד לשיר עינב. זה הפתיע ושימח אותנו מאוד!

 

דורון, מתי בפעם האחרונה רקדת ריקודי עם?


טלמון: רקדתי ריקודי עם ביסודי, התירוץ היחיד שהיה לבנות בזמנו לרקוד עם הבנים, הכי אהבתי את הריקוד יש לנו תיש במיוחד כשהקראש שלי רקד איתי.

 

האם לאור ההצלחה המסחררת של "עינב" תשקלו לכתוב שיר ייעודי לריקודי עם?


ג'יין בורדו: אם במקרה יבקשו מאתנו במיוחד, תמיד נוכל לנסות, אבל האני מאמין שלנו הוא לכתוב שיר יפה שאנחנו אוהבים ועומדים מאחוריו. ייעודו של שיר הוא מסתורי ומגלה את עצמו בזמנו שלו.

 

לא כולם מחזיקים באותה גישה לכתיבת שירים: נדב קקון, מוסיקאי, זכה במקום ה-7 עם שירו, "מעגלים", אותו כתב והלחין, מוצא בית חם בקהילת ריקודי העם, "ריקודי העם עבורי זה מקום אחר לגמרי, שונה מתחנות הרדיו. כאן אני כותב להם במיוחד ומנסה לחשוב ולדמיין איך אנשים יוצרים ריקוד לשיר שלי. הרבה פעמים אני מתייעץ עם גדי ביטון לגבי הטמפו של השיר המעברים ואורך הבתים. אם הם ארוכים מידי לריקוד, אני אקצר".

 

חנן בן ארי

 

לזוכה במקום הראשון בקטגוריית ריקודי המעגלים, חנן בן ארי,  עם השיר ״אמא אם הייתי״, יש סיפור מפתיע ושונה. החיבור וההצלחה שלו בקהילת ריקודי העם התחילה בכלל בחו"ל:  יום אחד קיבל בן ארי טלפון מכוריאוגרף החי בלוס אנג'לס המבשר לו כי שירו, " ותיקח מרים", הפך להצלחה ורוקדים אותו בקהילות היהודיות בלוס-אנג'לס, פריז ופראג. "זה שיר ששכחתי ממנו, הוא הוקלט לחברים לפני שנתיים ולא חשבנו שיצא ממנו משהו. מאוד הופתענו לגלות שגם בארץ השיר הפך להצלחה ושחברות של אמא שלי רוקדות אותו בריקודי עם. ואז הגיע הטלפון השני שהפתיע אותי, ממצעד ריקודי העם, שבישר לי שזכיתי במקום הראשון במצעד. כל החיבור הזה לריקודי העם מהווה עבורי הפתעה גדולה ונעימה".

 

אקו"ם שמחה ומתרגשת זו השנה השנייה לתמוך במצעד ריקודי העם של "מחול ישראלי-  גדי ביטון" ולהעניק פרס כספי לזוכים במקום הראשון ג'יין בורדו וחנן בן ארי. אנו מקווים להמשיך בשיתופי פעולה מבורכים המקדמים יצירה ישראלית מקורית.

 

לצפייה במצעד:


2010© כל הזכויות שמורות לאקו"ם